Jak na finanční potíže?


Když člověk potřebuje peníze, ale nemá je, musí pochopitelně najít způsob, jak se k nim dostat. Což ale pochopitelně nemusí být vůbec nic snadného. Protože ne vždy je tu možnost si je dost rychle a v dostatečném množství vydělat, ne vždy lze využít vlastní finanční rezervy, a protože jsou peníze v lidském životě velice důležité, nedá se spoléhat na to, že by je někomu někdo dal. A ani s půjčením to nejednou není zrovna snadné.

mince v klobouku

Pokud přijde na pořad dne téma půjčky, mohlo by se zdát, že je to snadné řešení. Člověk zajde do nějaké finanční instituce, tam dostane peníze, jež potřebuje, a je to. Jenže ono tomu tak bohužel nejednou není. Půjčky se u nás totiž rozhodně jako na běžícím pásu neposkytují. A to z toho prozaického důvodu, že jejich poskytovatelé potřebují nějakou dostatečnou záruku, že se jim jejich jmění následně také v pořádku vrátí. A když se na ně obrátí žadatel, který vězí v problémech třeba až po uši, panují dost možná i naprosto oprávněné pochyby o jeho schopnosti vše řádně splatit. A v tu chvíli není ničím výjimečným, že je žádost podobného zájemce zamítnuta. Risk totiž nebývá zisk.

peníze v hlavě

A pokud potřebuje půjčit někdo, kdo není takzvaně bonitní? Tedy někdo, kdo třeba málo vydělává, má záznam v registrech dlužníků, hrozí mu dost možná i exekuce a podobně? Pak tomuto nejednou nezbývá jiná alternativa než americká hypotéka. U té se totiž dlužník zaručuje za řádné splacení toho, co je mu poskytnuto, dáním vhodné nemovitosti do zástavy. A tato záruka dává možnost pomoci i tomu, kdo vyvolává pochybnosti. Protože kdyby dotyčný nevrátil to, co má, lze tu uspokojit nároky právě touto nemovitostí.

A proto si takovou nebankovní hypotéku berou ti, kdo nejsou po ekonomické stránce ideální. Protože u ní uspějí. A dostanou třeba i sedmdesát procent odhadní ceny oné nemovitosti s možností až třicetiletého splácení.