Je lepší auto mít či nemít?VÅ¡eobecnÄ› panuje názor, že je dobÅ™e mít své vlastní auto. A ti, kdo tento názor zastávají, mají pochopitelnÄ› své důvody. Ale pokud se nad tím zamyslíme, nalezneme jistÄ› i dostatek důvodů, proÄ je lepší auto nemít. A je tedy jenom na každém z nás, který z tÄ›chto názorů u nás pÅ™eváží a zda se tedy majiteli nÄ›jakého toho auta staneme nebo ne.

Vezměme si třeba jen tu nejzákladnější funkci auta. Když ho máme, můžeme jím jet kdykoliv kamkoliv. Což ti, kdo auto nemají, nemohou. Jenže na druhou stranu je dost situací, kdy sice auto máme, ale přesto jím nikam nezajedeme. Bývají tu poruchy, havárie, zácpy na silnicích…

auto v garáži

Je skvÄ›lé, že máme-li auto, dostaneme se jím i do míst, kam by nás veÅ™ejná hromadná doprava nezavezla. Jenže na druhou stranu si uvÄ›domme, kolikrát jenom je nÄ›kam zákaz vjezdu nebo jak těžko se leckde shání místo k zaparkování. A pak je hromadná doprava urÄitÄ› lepší a auto je spíš za trest.

Kdo má auto, nemusí samozÅ™ejmÄ› platit jízdné v hromadné dopravÄ›. Na tom uÅ¡etří. Jenže pohonné hmoty, povinné ruÄení, údržba, STK a podobnÄ› se mu pro zmÄ›nu prodraží víc než tÅ™eba jízdenky na vlak a autobus.

Máme-li auto, máme vlastnÄ› majetek, který má svou hodnotu. Což je pozitivní skuteÄnost. Ale existují bohužel i zlodÄ›ji a vandalové, kvůli kterým je nÄ›kdy lepší auto nemít než mít, protože jejich existence může vyjít motoristy i hodnÄ› draho.

auto v přírodě

Kdo má auto, odveze si kdykoliv cokoliv, co se mu do onoho vozu vejde. Ale souÄasnÄ› platí, že se na takového majitele vozu obracejí leckdy příbuzní a známí, kteří ho nemají, zda by jim neodvezl i jejich vÄ›ci. A to pak může samozÅ™ejmÄ› obtěžovat, zejména pokud se dotyÄným nedá odmítnout.

A kdo má auto, může tÅ™eba cestou naložit nÄ›jakou tu sliÄnou stopaÅ™ku. A pak může mít dejme tomu i nÄ›jakou chtÄ›nou poruchu tÅ™eba nÄ›kde v lesíku. Což může být příjemné. Jenže to taky může skonÄit alimenty, kvůli kterým si pak muž léta vyÄítá, že tenkrát do toho auta vůbec vlezl.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup