Kde se používá nástěnná vodovodní baterie


Jednou z věcí, které najdeme v každém domě či bytě, ba dokonce v každé stavbě, jsou vodovodní baterie. Slouží k tomu, abychom jimi mohli pouštět vodu o zvolené síle proudu a teplotě. Jsou obvyklou, a v podstatě i nezbytnou, součástí kuchyně, koupelny či toalety, a to jak na veřejných, tak na soukromých místech.

 

Je samozřejmě jasné, že vzhledem k rozšířenosti tohoto produktu jej existuje mnoho typů. Ty se liší jak svým tvarem, barvou, materiálem, ze kterého jsou vyrobeny, tak i místem, kam se hodí. Jedním z těch méně obvyklých je pak nástěnná vodovodní baterie JB Sanitary.

 

kbaterie2

 

Jedná se o typ, který není součástí žádného umyvadla. Voda, pokud ji pustíme, teče na zem a do odtokového otvoru, který zde je vybudován. Ten obvykle nemá, na rozdíl od umyvadla či vany, žádnou možnost uzavření.

 

Na první pohled by se mohlo zdát, že se tento typ nikde neuplatní. Přeci jen, k čemu by mohl být dobrý? Avšak v tomto případě zdání klame. I nástěnné vodovodní baterie mají své využití, a to celkem důležité.

 

Najdeme jej především ve veřejných sprchách, ať už jsou to nejrůznější sportovní haly, plavecké bazény či jiné. Proto jsou také obvykle napojeny na sprchovací hadici, která je buď napevno upevněna na držáku, nebo je možné ji sejmout.

 

kbaterie3

 

Samozřejmě je možné ji použít i v běžné domácnosti, například ve sprchovém koutě. To je však možnost, kterou volí jen málo z nás. Je totiž fakt, že klasický typ je pro domácnost mnohem pohodlnější.

 

To však neznamená, že bychom si jej nemohli pořídit. Je však třeba počítat s tím, jaké má výhody a nevýhody, a podle toho se zařídit. Navíc, vzhledem k tomu, že se nejedná o příliš obvyklý typ, který by se prodával běžně v obchodech, bude složitější shánět náhradní díly či dokonce jiný, pokud se rozbije.

 

Avšak pokud dojdete k názoru, že je pro vás vhodný, pak jen směle do toho. Přeci jen, je to váš dům.

4.7/5 - (3 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup