Levnější a šetrnějšíMenstruace má každá žena jinak silnou. Mnohé ženy jsou jí značně omezeny ve svých obvyklých aktivitách a činnostech, protože trpí silnější menstruací, která může být navíc doprovázena i bolestmi břicha či migrénami. Jen málokterá žena by si ale spojila tyto bolesti s používáním tamponů. Ty tělo může brát jako cizí těleso a způsobovat tak záněty i zvýšenou bolestivost. Proto je lepší tampony nepoužívat a přejít třeba na menstruační kalhotky z nanovlákna, které vám poskytnou vysokou ochranu před protečením.

černé kalhotky

Kalhotky zcela nahradí jednorázové pomůcky, které určitě znáte. Nejspíš přemýšlíte nad tím kolik kusů kalhotek budete na jednu menstruaci potřebovat. Je to individuální. Záleží na intenzitě krvácení, délce menstruace a na tom jak často si vy pocitově potřebujete pomůcky měnit. Na našem webu najdete spoustu tipů a rad jak si vybrat vhodný typ prádla a kolik kusů je ideální mít. Většina žen se v diskuzích shoduje na tom, že mají 5-10 kusů, které mohou měnit podle potřeby.

Proč jim dát šanci?
Kalhotky jsou savé, a vydrží vám zhruba stejně dlouho jako jednorázové pomůcky. Jsou velmi diskrétní a pohodlné. Hodí se od úplně první menstruace a oblíbily si je tisíce žen. Ty které ještě váhají si je většinou zamilují také. Jde jen o to zvyknout si že použité kalhotky nevyhodíte ale dáte je vyprat a použijete je znova. Jsou netoxické, a šetrné nejen k vašemu tělu a peněžence, ale i k životnímu prostředí. Tím že je používáte opakovaně nevytváříte žádný odpad. A možná byste se divila, kolik odpadu jedna žena za rok vyprodukuje.

bílé prádlo

Jak se o ně starat?
Jeden kus stojí zhruba 500 Kč, ale jejich pořízení se určitě vyplatí. Zkuste si srovnat kolik peněz zaplatíte ročně za menstruační pomůcky, možná vám vyjde daleko vyšší číslo než jste předpokládala. Kalhotky stačí vyprat ne nižší teplotu, nesušte je v sušičce a ani je neperte s aviváží. Pak vám vydrží i déle než rok.