Ani v zimě nezapomínejte hýčkat vaši zahradu!


STÝSKÁ SE VÁM V ZIMĚ PO VAŠÍ ZAHRÁDCE?

Ani v tomto ročním období ji nemusíte úplně pustit ze zřetele, pokud už se nemůžete dočkat jejího jarního probuzení.

Procházíte-li zahradou v zimě, kde chybí sníh a teploty jsou nad nulou, můžete zalévat stále zelené jehličnany a veškeré stromy i když některé spí. Zálivka jim v počasí, když nemrzne a sníh chybí, určitě prospěje a dodáte tím tolik potřebnou vláhu.
budka na stromě

OZDRAVTE KMENY STROMŮ A TRÁVNÍK

Kmeny stromů bývají v dnešní době často zasaženy porosty mechu a různými chorobami vlivem kyselých dešťů a smogu. V tomto ohledu jim můžeme pomoci, budeme-li ty, které jsou takto postižené, natírat roztokem vody a vápna. Vápno kmeny stromů krásně ozdraví a zbaví je nežádoucích porostů mechu. Odmění se nám pak tím, že budou krásně vyhlazené a zdravější.

Suchým vápnem (pro zahradnické účely) můžeme přes zimu posypat také trávník, který tímto také zbavíme mechu a nežádoucího porostu a dodáme mu živiny. A pokud někomu chybí sněhová peřina, aspoň zčásti vytvoříme dojem zasněžené krajiny, krásný vedlejší efekt…
pták v zimě

MYSLETE NA OPEŘENCE

Pokud chcete udělat také něco pro své opeřené kamarády, aby vám na jaře a v létě vyzobali všechny housenky, larvy a škůdce, pak si je zaručeně na svou zahrádku přilákáte, když všude po stromech rozvěsíte krmítka. Zahradu krásně ozdobí a zútulní. Naplňte je slunečnicovými semínky a sem tam jim rozlouskněte oříšky, vyzobou si je sami. Na větve stromů zavěste různé druhy lojových koulí (koupíte všude v potřebách pro zvířata i v běžných marketech), případně nesolený lůj nebo jablka.

Ve vaší zahradě tak bude živo i v zimě a na jaře vám ptáčci za odměnu budou prozpěvovat jednu árii za druhou a vše krásně rozveselí. Mimo to se přirozeně postarají o to, aby škůdci vaše zahradnické snažení nepokazili, protože jim prostě nedovolí tam řádit. Jednoduše a bez chemických postřiků, tak, jako se to dělalo dříve.

Vidíte, není tedy nutné se na zahrádku v zimě koukat jen za zavřeným oknem. Hurá ven!