Facebook zkolaboval


Sta tisíce fanoušků a uživatelů asi nejznámější a nejslavnější sociální sítě byli jistě před dvěma týdny hodně překvapeni. Nic pořádně nefungovalo, a to nejen na síti, ale i jinde. Pokud máte chuť se podívat na mapu Downdetectoru, uvidíte, že se problém dotknul i naší republiky. Nefungovala řádně ani síť Instagram, kde hlásilo potíže skoro patnáct tisíc uživatelů. Sedm a půl tisíce si stěžovalo na Facebook a jen něco přes patnáct stovek na WhatsApp. Co se vlastně stalo, že k tomu došlo? Nu, pracovníci nejsou příliš sdílní, stejně jako se postavili k otázce, zda proplatí ušlý zisk těm, co si k nim umístili reklamu. Tehdy byla jediná zpráva ta, že prý došlo k poruše při zcela běžné údržbě. Jakákoli informace o cíleném hackerství jsou prý jen výmyslem.
loga fb
Ano, stát se může všelicos. Od roku dva tisíce deset jde, nebo šlo o druhý obrovský problém. Tehdy se pouze psalo o selhání automatizovaného systému, který kontroloval konfigurační hodnoty. Protože šlo o vážnou věc, musely být servery vypnuty a poté, po opravě znovu nahozeny. Mezitím samozřejmě docházelo k několik drobnějším výpadkům, ale nikdy takového rozsahu.
Nu, „katastrofa“ celosvětových rozměrů je tedy šťastně za námi. Někomu to nevadilo, ani to nezaregistroval, protože vše bylo brzy opraveno, a pokud uživatel chodí na sítě jen občas, mohl mu jakýkoli problém uniknout. Ti, co zůstali bez, tedy bez připojení na FB, dělali všelico.Někteří psali jinam, žádali opravy, někteří nadávali a někteří šli do obýváku, kde poznávali své členy rodiny. Dokonce se psalo o šílencích, kontaktujících policii. Ano u nás i v cizině. Věřili byste tomu?
ikony na mobilu
Nelze tedy než doufat, že se systém zase nezhroutí. Protože bychom mohli zjistit, že bychom se tak během týdne bez něj docela dobře obešli. Samozřejmě jak který uživatel, ne všichni jsme stejní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup