I malé koupelny dokážou působit útulně a všechno závisí jen od kreativity našich nápadů


Panelákové malé koupelny bývají nejednou spojovány s hledáním kompromisů a toto tvrzení se rozhodne nebudeme snažit nijak vyvracet. Prostorové možnosti malých koupelen jsou nejednou omezeny více než bychom chtěli a vyhrát se je třeba někdy i s každým centimetrem tak, abychom do tohoto prostoru věděli vtěsnat vše potřebné pro naše každodenní fungování. Existují přitom návody i na to, jak prostor malých koupelen zařídit a vy se díky nim budete i v prostoru pár čtverečních metrů cítit příjemně a budete zde vědět vykonávat každodenní aktivity.

moderní koupelna

Malé koupelny netřeba v žádném případě zatracovat, a i při tak malé výměře dokážou poskytnout vše potřebné

Jedním ze stavebních kamenů každé koupelny je tedy umyvadlo a jeho správný rozměr dokáže ovlivnit mnoho věcí. Podvědomě vyhledáváme v prodejně se sanitou ty větší rozměry a otevřeně třeba přiznat, že pokud se podíváme na deset vedle sebe stojících umyvadel na prodejně, tak ty širší vypadají rozhodně stylovější. Malé koupelny však s nimi nejednou bojují a na to, abychom získali reálnou představu o jejich vhodnosti do tohoto prostoru, bychom si měli vše potřebné několikrát přeměřit, a ještě vícekrát zvážit. Budeme skutečně potřebovat o 10 cm širší umyvadlo a poskytne nám adekvátní komfort navíc? I taková úspora prostoru dokáže být při ostatního zařizování malých koupelen strategickou a může ovlivňovat tom, zda sem pohodlně vtěsnáme i pračku nebo koš se špinavým prádlem. Skvělou volbou může být rohové umyvadlo a prostor dokáže ušetřit ještě ve větší míře. Takové řešení se však nedá až tak pohodlně aplikovat ve všech malých koupelnách a důvodem je zejména přívod vody a následný odpad.

luxusní koupelna

Dalším tématem v otázce koupelen s malou výměrou je tedy nábytek a prostorové možností nám nemusí vždy dovolit sáhnout po skříňkách stojících volně na podlaze. Tou správnou volbou se tedy ukazují závěsné skříňky, které nezaberou z prostoru na zemi prakticky nic a dokážou poskytnout dostatek odkládacího prostoru. Na trhu jsou přitom dostupné dokonale sladěné sestavy skříněk, ale rozhodnout se víte i pro zařízení díky samostatným kouskem. Kvalitní nábytek nejen pro malé koupelny najdete na webové stránce https://www.sconto.cz/.