Jak se v zimě zahřát v posteli?


Již naši pra pra předci řešili problém zimy v posteli. Pod peřiny se schovávali nahřáté žehličky plné žhavého uhlí, nebo hrnce z plotny, ať již s jídlem, nebo už bez. Tak jako tak šlo o to, aby v pelíšku bylo teplo. Nevýhodou bylo, že jak hrnce, tak žehličky poměrně mazali povlečení černou barvou. Byla to poměrně účinná metoda, jelikož se tak využívalo přebytku tepelné energie, která se tehdy běžně získávala výhradně z ohně. Dnes je situace mnohem jednodušší, ale nepředbíhejme.
plyšová želvička
Během minulého století byla mnohem známější a využívanější termoflaška, chcete-li termolahev. Princip byl vlastně stejným do postele se strčila teplá věc, která pak zahřívala. Jednalo se vlastně o jakousi “nádobu” z gumopryže, která měla na jedné straně úzké hrdlo, kterým se dovnitř nalévala teplá voda z vodovodu, nebo i vařící z rychlovarné konvice, to už bylo na každém jedinci zvlášť. Její nevýhodou však bývalo to, že zátka v hrdle po čase přestala těsnit a guma zpuchřela, takže po čase se místo tepla do peřin dostávala voda a lahev jste mohli vyhodit.
medvěd v kufru
Dnes však již máme možností mnohem více, a proto se našla další a podle mého názoru naprosto skvělá alternativa. Dokonce se bude velmi líbit i dětem! Jedná se totiž o plyšové hračky, nebo polštářky naplněné bylinnou směsí, které stačí na několik minut vložit do mikrovlnné trouby. Plyšová hračka pak nejen příjemně hřeje, ale také hezky voní, nejčastěji je obsahem levandule, nebo jiná směs, která je, co se vůně týče velmi příjemná.
plyšová sova
Tento skvělý vynález pořídíte v každém větším hračkářství, nebo na nějakém e-shopu. Ať již na Vánoce nebo kdykoli jindy. O Vánocích je na zahřívání ideální čas! Jedná se o ideální dárek nejen pro děti, ale i pro neustálé “zmrzlíky”, kterým je zima neustále. Uvidíte, že jim takovým pejskem, lachtanem, či ovečkou do trouby uděláte radost!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup