Jaká je nejvhodnější půjčka


http://tn.nova.cz/tema/49-jidlo v=“Content-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

Nebudeme si nic nalhávat, do těžké finanční situace se může dostat každý z nás, a to i ne svým vlastním přičiněním. Stačí těžké zranění s trvalými následky nebo dlouhodobé onemocnění a hned má člověk podstatně nižší příjem. Bohužel, málokdo na takovou situaci bere ohledy, a tak je třeba stále platit energie, nájem, stejně jako je nutné kupovat jídlo.pokladnička na spoření peněz

Člověk se samozřejmě snaží z této situace co nejrychleji dostat a svou hotovost zvýšit, například pokud je to možné, hledáním nového, lépe placeného zaměstnání. Avšak jak víme, to je běh na dlouhou trať a nikde není jistota, že takovou práci nalezneme. Co však dělat v mezičase? Samozřejmě pokud se zaregistrujeme na úřadu práce, dostaneme od státu měsíční příspěvek. Ten však často ani zdaleka nepokryje všechny náklady, zvlášť pokud je vás v domácnosti více.

Řešením, ke kterému se lidé nejčastěji uchylují, je půjčka Férová Hypotéka. Těch samozřejmě existuje mnoho typů. Dnes se budeme zabývat dvěma základními, a to bankovní a nebankovní půjčkou. Jaké jsou mezi nimi tedy rozdíly?

Předně pokud si chcete půjčit peníze od banky, musíte počítat s tím, že si vás prověří, tedy především vaši schopnost splácet. To znamená, že budete muset donést dokad o svém měsíčním příjmu, stejně jako například pracovní smlouvu nebo potvrzení o důchodu. Také si vaše údaje prověří v databázi, aby zjistili, zda již náhodou nemáte někde půjčku, a pokud ano, zda ji řádně splácíte.

To vše je samozřejmě děláno proto, aby si banka zajistila, že jí půjčené peníze skutečně vrátíte a že je budete schopni splatit. Zní to logicky, ovšem přináší to velký problém, a to ten, že právě lidé s nízkým nebo žádným příjmem, kteří chtějí půjčku použít k odražení ode dna, na ni nedosáhnou.

Popravdě je primárně určena těm, kteří si chtějí ihned koupit nějakou drahou věc, na kterou zrovna nemají peníze. Může to být například nové auto nebo nábytek do domácnosti. Avšak lidé, kteří ji chtějí proto, že sami peníze nemají, sahají po druhé variantě, tedy po nebankovních půjčkách.ilustrace splátek a poplatků u půjčky

Na tento typ půjček slyšíme často reklamu v televizi či rádiu. Jejich výhodou je to, že si klienty nijak neprověřují a půjčku dají prakticky každému. Navíc ji lze uzavřít i přes internet a během několika minut přijdou peníze. Není proto divu, že se k nim lidé tak často uchylují. Je zde však několik úskalí.

Tím prvním je, že lidé, kteří si tento typ půjčky berou proto, aby vyřešili svou finanční tíseň, často nemají peníze na to, aby pravidelně spláceli. Často to řeší tím, že si vezmou další půjčku. Tím se však dostávají dále do propasti, která nakonec skončí exekucí na mnohem vyšší částku, než byla původní půjčka.

Jaké je tedy řešení? Pokud možno si nepůjčovat, místo toho si v době finančního nadbytku vytvářet železnou rezervu pro časy nouze. Věřte, že se vám to v budoucnu hodně vyplatí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup