Je vhodné koupit dětem mašinka Tomáš omalovánky?


Faktem je, že děti těžko snáší nudu. Mají potřebu neustále něco dělat. To je samozřejmě pochopitelné, neboť v této fázi života se nejvíce učí novým věcem. I proto se je rodiče snaží v době, kdy je potřeba například čekat někde v čekárně, nějak zabavit.

Jednou z poměrně oblíbených možností, jak udržet svého potomka v klidu, jsou omalovánky. Většina dětí ráda vybarvuje, byť dovednosti se liší především v závislosti na věku. Ovšem to, že je sebou spolu s pastelkami vezmete, automaticky neznamená, že je váš potomek ochotně využije. Základním požadavkem totiž je, aby se mu ony obrázky líbily a připadaly mu zajímavé.

omalovanky1

I z tohoto důvodu často rodiče kupují takové, kde jsou oblíbené hrdinové jejich dítěte, známí z dětských pohádek, filmů či seriálů. Zde samozřejmě také závisí na věku dítěte. A i ten je zhodnocen při návrhu obrázků.

Pokud máme například Mašinka Tomáš omalovánky Mašinka Tomáš, tedy takové, kde je hlavní postavou hrdina dětského seriálu pro nejmenší, je logické, že jej budou používat především nižší věkové kategorie. Tomu jsou i přizpůsobeny. Co to znamená?

omalovanky2

V první řadě jsou to obrázky s velkými plochami. Malé děti nemají ještě dostatečné dovednosti k tomu, aby zvládly pečlivě vybarvit malé plošky. Díky tomu by mohly být nešťastné, pokud by se jim obrázek nepodařil podle jejich představ. Velké plochy jsou pro ně mnohem jednodušší.

S tím samozřejmě souvisí i otázka, zda jsou pro děti skutečně vhodné. Zde pak záleží na věku dítěte. Je potřeba si uvědomit, jak šikovný náš potomek je. Příliš jednoduché omalovánky by jej totiž nemusely moc bavit, nehledě na to, že by jej nezabavily na dlouho, a to bez ohledu na to, že na oněch obrázcích je jeho oblíbený hrdina.

Je tedy vidět, že i při výběru omalovánek je dobré se předem zamyslet. Pak budeme mít jistotu, že našemu dítěti poskytneme mnoho hodin neškodné zábavy. A to je to hlavní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup