Kam se hodí betonové ploty se dřevem nebo bez dřeva


O betonových plotech z tenkých odlitků je známo, že se staví jako stavebnice suchým zděním, a to poměrně rychle, že mají dlouhou životnost bez nutnosti častých zásahů v rámci údržby, a že mohou být i pěkným estetickým prvkem na naší zahradě. Podstatné je ale i něco jiného – vlastní zázemí a soukromí.

kameny ve zdi

Výhled versus soukromí

Každý nemá to štěstí, že by se ze své parcely mohl kochat výhledem, jaký by mu záviděl leckterý fotograf panoramatických záběrů horské scenérie. Mít krásný výhled do přírody kolem sebe je snem mnohých z nás, a když už nemáme tu možnost mít jej doma, alespoň putujeme k rozhlednám a vyhlídkovým bodům v krajině. Proměnit vlastní zahradu v rozhlednu je zkrátka možné jen někde a v těchto místech si pozemek oplotíme nejspíše něčím méně nápadným, jako je pletivo nebo nízký dřevěný plůtek. Anebo můžeme využít moderních materiálů a kombinovat dřevo s nízkým betonovým soklem. Betonové ploty se dřevem jsou poměrně častou variantou oplocení v místech, kde nám záleží na estetickém vzhledu a zároveň kde bychom rádi sledovali okolní krajinu.

kamenná zeď

Betonový plot je ovšem možné postavit do větší výšky i bez dřeva, a to obvykle v situacích, kde je preferencí spíše soukromí, než krásný výhled. Tenké betonové panely zakrývají pohled zvenčí na pozemek až do výšky dvou a půl metru a řeší to podstatné – sledování vašeho bezpečného zázemí lidmi, kteří nemají zrovna poctivé úmysly. Svět je bohužel dnes takový, jací jsou v něm lidé, a že nejsou všichni srdeční, poctiví, láskyplní, přátelští, nezávistiví a tolerantní, je fakt, s nímž musíme počítat a chránit především sami sebe a své blízké.

„Co oči nevidí…“ je úvod známého pořekadla, s nímž si uvědomíme důležitost vlastního zázemí, a zvláště tam, kde jsou na každém kroku různé kamerové systémy, díky nimž si ve městech, v parcích a v různých památkových objektech připadáme jako ve výkladní skříni. Zkrátka betonový plot kolem vlastního pozemku je lepší řešení, než deset nainstalovaných kamer.