Klimatizace prodlužuje život



K tomuto nadpisu pouze dodejme, že to platí za určitých okolností. Podstatné totiž je, že ji budete využívat rozumně podle doporučení odborníků.

Dodržujte rozdíl pěti stupňů Celsia – velmi nebezpečné jsou přechodové fáze, kdy se pohybujete v klimatizované místnosti, a chystáte se vstoupit do venkovního prostředí, jehož teplota je vyšší o více než pět stupňů Celsia. V tu chvíli je to pro organismus šok a ten může zareagovat dokonce kolapsem a u některých lidí i infarktem či jinými cévními příhodami. Nepokoušejte zbytečně osud a dbejte pokynů jak výrobců klimatizace v Plzni Sunus, tak i lékařů. Jestliže je tedy venku např. 32 stupňů Celsia, uvnitř byste měli mít místnost vychlazenou ne méně, než na 27 stupňů.

klimatizovaná místnost

Letní vedra způsobují úžeh – víte, jaký je rozdíl mezi úpalem a úžehem? Úpal je vyvolán přímými slunečními paprsky, zatímco úžeh jakýmkoli zdrojem vysoké teploty, tedy např. paradoxně můžete onemocnět úžehem i v třeskutých mrazech, pokud byste se dlouhodobě zdržovali v přetopené místnosti nebo v sauně. Úžeh je pochopitelně pravděpodobnější v létě, a mnohdy vzniká docela nenápadně, stačí k tomu silnější dehydratace, delší pobyt v autobusu s nedostatečným větráním, případně zdržování se v neklimatizované místnosti za letního vedra a problém je na světě.

venkovní část klimatizace

Vedro je žrout hořčíku – v lidském těle je uloženo malé množství hořčíku, který potřebujeme k více než třem stovkám biochemických a enzymatických procesů. Mimo jiné dbá o termoregulaci a správnou bilanci vápníku v těle. Jeho nedostatek může mít i vážné zdravotní následky a k tomu bychom měli dodat, že právě za letních veder se hořčík z těla vyplavuje v obrovském množství, a je vhodné jej pak včas doplnit. Klimatizace nám však pomůže zabránit těmto značným výkyvům a tím pádem i zdravotním dopadům, které náhlý pokles hořčíku může způsobit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup