Lahodný a voňavý nápoj pro zdraví


Vzpomeňte si na letní procházky přírodou, když začnou kvést keře černého bezu, jakou mají příjemnou, až omamující vůni. V těchto chvílích bychom si měli uvědomit, jaké léčivé účinky tyto květy pro nás mají.

Květy černého bezu (lat. Sambucus negra), obsahují mnoho léčivých látek, které se projevují nejvíce při léčbě zánětu horních dýchacích cest (průdušek) a astmatu. Léčivé látky pomáhají jak stimulovat, tak posilovat vaší imunitu, mají antioxidační, protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Pomáhají i léčit některé alergie. Nápoje (limonády nebo čaje) s černým bezem jsou mírně močopudné a může se používat i při cukrovce (pomoc při detoxikaci). Nic se samozřejmě nemá přehánět, i když se bude jednat o bylinky. Pokud někdo trpí nějakou nemocí, každý má možnost se poradit se svým lékařem.

květ černého bezu

Na našich stránkách si můžete zakoupit léčivé bezové sirupy z plodů Naklíčeno, které jsou pasterizované, nefiltrované, v bio kvalitě, bez konzervačních látek a oslazené třtinovým cukrem.

V chladném období nás často potrápí nachlazení, které se projevuje kašlem, rýmou a bolestí hlavy. Vaříme si různé bylinkové čaje, které si sladíme medem a nejčastěji dochucujeme citrónovou šťávou.

Víte o tom, že si při nachlazení můžete dochutit čaj nejenom medem a citrónem, ale i sirupem z černého bezu? Bude mít nejenom příjemnou vůni, ale vašemu zdraví to jenom prospěje.

sirup z černého bezu

Samozřejmě, že ne všichni si z těchto květů doma připravují sirupy. A často se stane, že v případě, že si dokážeme voňavý bezový sirup vyrobit sami, tak už v letních teplých dnech se po něm jen zapráší. Osvěžující nápoj z tohoto sirupu snad chutná všem dětem i dospělým. U nás je tento sirup kdykoliv k dostání.

V horkých letních dnech zase si připravujeme různé osvěžující nápoje. Pokud máte možnost a chuť si připravit osvěžující nápoj s chutí voňavých květů černého bezu lahodný, tak víte, že za málo peněz budete mít báječné zdravé osvěžení bez chemie, které se už ani nemusí dochucovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup