Nebezpečí, která odhalí elektro revize


Není to cítit – o tom, že jsou někde nablízku Olomoucké tvarůžky, se dozvíte v podstatě okamžitě (pokud samozřejmě nemáte zcela ucpaný nos rýmou) a můžete ihned podniknout kroky k tomu, abyste ten zápach eliminovali. S elektřinou to tak snadné nebude, necítíte ji a není vidět, takže musíte spoléhat na mechanismy, které ji odhalí a potvrdí případná hrozící nebezpečí. Jedním z nich jsou právě situace, jako jsou porušené a zkratované vodiče nebo spoje, kde může vzniknout elektrický oblouk. Týká se to například starých hliníkových vedení, ale i u rekonstruovaných sítí se může vyskytnout technický problém. Revize elektro dokáže odhalit i skryté vady.

elektrikář při práci

Můžete vyhořet – syndrom vyhoření je jistě velmi nepříjemná psychická záležitost, ale vyhoření fyzického rázu vám přinese mnohem větší starosti. A stačí k tomu docela málo, drobný zkrat vzniklý přetíženou či skřípnutou prodlužovací šňůrou, vadnými kontakty, nedotaženými šrouby v zásuvkách atd. Elektrický oblouk dokáže zažehnout plamen u hořlavých materiálů velmi rychle, a když zrovna nejste doma a nemůžete ihned zasáhnout např. hasicím přístrojem, můžete přijít doslova o střechu nad hlavou. Nepodceňujte tyto situace, požár je snad ta největší živelná pohroma, a zdá-li se vám málo závažná, zkuste si někdy popovídat s hasiči, kteří mají za sebou mnoho osobních zkušeností.

nářadí elektrikáře

Zbytečná úmrtí – všechny úmrtí zaviněná úrazy z nedbalosti jsou zbytečná. Přijít o život v mladém věku je tragédie a o to větší, když víte, že jste jí mohli efektivně zabránit. Proč tedy zbytečně riskovat tam, kde to není nutné, a dá se v tomto směru něco podniknout. Úrazy elektrickým proudem jsou stále ve statistikách vedené jako příčiny smrti a je jistě zbytečné si pokládat otázky, co by, kdyby atd. Revizní technik vás dokáže varovat a jistě i vhodně poučit, jak takovým situacím předcházet.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup