Vidíme až na dno


Ona to není zase taková práce, neřkuli dřina, ale trochu času se tomu věnovat přece jen musí. Většinu čištění vody však obstarává technika. Její nejdůležitější částí jsou pískové filtrace, zkráceně řečeno, filtry. Tyto zajišťují čistotu vody v největší míře. A že není filtr jako filtr, o tom se dočtete za chvíli v tomto článečku.

filtr

Dělíme je prakticky na dva základní, a tím je filtr kartušový a pískový. Jaký je v nich rozdíl? Inu, náplně. Čerpadlo nasává znečištěnou vodu do nádoby, kde je filtr jako takový a pak jde tato voda zpět do bazénu. A nečistoty nám zachytil právě onen filtr. V nádobě je umístěna buďto kartušová náplň, nebo písek. Ano, může tam být místo písku i něco jiného, například filtrační sklo nebo zeolit, ale to zde nebudeme pro nedostatek místa rozebírat.

I tyto filtrace se mohou dále dělit, například dle počtu ventilů nebo objemu a tak dále. Nejdůležitější je však asi průtok. S tímto se asi budete jako zákazník potýkat nejvíce. Ovšem není to zase nic tak složitého. Pokud víte, kolik máte objem vody v bazénu, máte vyhráno. Pokud ne, musíte si zopakovat vzorce z osmé či deváté třídy které se hmotného obsahu týkají. Nu, nakonec prostě objem vody vydělíte čtyřmi a máte průtok vody za hodinu, který potřebujete.

bazén

Co to v praxi znamená? Výše uvedený údaj je to, kolik kubíků by vám mělo protéci filtrační jednotkou za hodinu. Zpravidla postačují čtyři kubíky pro menší bazény, tedy ty do šestnácti tisíc litrů vody a větší filtry pak už do objemnějších.

Samozřejmě, že nic se nedá stanovit zcela přesně, protože záleží na intenzitě používání. Rozdíl bude v tom, když se tam půjde majitel vyčváchat jednou týdně a jinak to bude vypadat při současném koupání celé rodiny, nebo dětí s kamarády tři krát denně. V každém případě, pokud si nevíte rady. Můžete se poradit přímo u prodejce. Rád vám vše vysvětlí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup