S bazénovými testery vás nemůže nic překvapit


Víte, proč je důležité pravidelně sledovat kvalitu vody ve vaší nádrži? Přece proto, aby vás nic nemohlo nepříjemně překvapit.
Pokud jde o překvapení týkajících se vašeho bazénu, pak vězte, že jsou většinou špatná. Vždyť dobrou kvalitu vody v bazénu považujeme všichni za naprostou samozřejmost, která je nezbytná pro dobrý požitek z vodní relaxace.
Nicméně nic není zadarmo a udržení dobré kvality vody v nádrži především něco stojí – budete mu muset věnovat nejen nezbytné přípravky bazénové chemie, bez kterých se stejně jako bez potřebného bazénového příslušenství neobejdete, ale údržba bazénové vody vyžaduje také váš čas a péči.

voda

A jak poznáte, co konkrétně byste měli dělat? To je správná otázka. K tomu, abyste mohli pružně a včas reagovat na případné změny kvality bazénové vody je nezbytné pravidelně sledovat její zásadní ukazatele. A k těm se jednoznačně řadí hodnota pH vody v nádrži a koncentrace aktivní látky.
Při jejich sledování se neobejdete bez testerů bazénové vody, díky kterým snadno a poměrně přesně zjistíte, jakých hodnot jednotlivé sledované parametry nabývají. Testery jsou k dispozici v provedení kapalném anebo pevném a také v podobě papírových proužků, které všichni moc dobře známe ze školy z hodin chemie. A jejich použití je snadné. Výslednou barevnou reakci srovnáte s přiloženou barevnou škálou a odečtete příslušnou hodnotu koncentrace látky.

průtok

Nicméně zásadní je také to, abyste na zjištěné výsledky dokázali pružně reagovat, a abyste případné zjištěné nedostatky dokázali včas napravit. K tomu vám skvěle poslouží jak přípravky na úpravu hodnoty pH v podobě pH plus pH mínus přípravků bazénové chemie, a také přípravky určené pro skokové zvýšení či snížení koncentrace oxidačního činidla ve vodě.
Když budete stav vody v nádrži pravidelně sledovat, tak vás nic nepříjemného nepřekvapí.