Sypané čaje – to není jen černý čaj


Jistě s námi budete souhlasit, že černý čaj v pytlíku nelze kvalitativně srovnávat s čajem sypaným, šetrně sušeným a distribuovaným v původním stavu. Mnoho lidí se však domnívá, že když se řekne sypané čaje Praha Prodej čaje, půjde čistě o odrůdy čajovníku, které si může objednat při návštěvě některé z mnoha stovek čajoven v České republice.

sypané čaje

Černý a zelený čaj jsou sice oblíbeným nápojem mnoha národů na celém světě, ovšem existují i jiné možnosti čajových nálevů:

Objevte přednosti ovocných čajů

Výhodou těchto čajových směsí je, že neobsahují kofein, a mohou si je dopřát pravidelně i malé děti. Hodí se pro každou příležitost – slavnostní i všední, pro snídaně, ke svačině, k večeři, pro návštěvy vašich přátel, při posezení venku na zahradě, při sportování jako zdroj pitného režimu i při odpočinku po náročném pracovním procesu.

Ovocné čaje mohou být samozřejmě připravované z ovoce z našeho mírného klimatického pásma, např. ze sušených či čerstvých jablek, hrušek, malin, šípků, jahod a bezinek, ale také namíchané z exotických druhů, např. ananasu, manga, divoké třešně, kiwi, granátového jablka, vanilky, skořice, zázvoru atd.

čaj rooibos

A co bylinky a alternativní čaje

Bylinné čaje se využívají především pro léčebné účely a také se pijí jen příležitostně a po omezenou dobu, ale existují i bylinky, které můžete popíjet třeba denně, a přinesou vám potěšení bez nežádoucího efektu. Je to kupříkladu marocká máta, která je odlišná od máty peprné tím, že je příjemně sladká a je mnohem více harmonizující. Další velmi prospěšnou bylinkou a také chutnou je citronová tráva neboli Voňatka citronová, zvláště tehdy, doplníte-li ji citrusovým ovocem – bergamotem.

Do kategorie alternativních čajů také patří Lapacho nebo Rooibos. Pokud jste je nikdy nevyzkoušeli, můžeme vřele doporučit dopřát si je častěji a mít je doma v zásobě alespoň v malém množství. Poskytují cenné minerální a stopové prvky v dobře vstřebatelné organické formě a jsou velmi osvěžující v každém ročním období.