Věci, které jsou první týden v práci tabu


První den v práci se budete vždy cítit maličko nesví. Nové místo, spoustu úkolů a kolegů, se kterými si zatím nemáte co říct. Než se tedy ve svém novém zaměstnání řádně rozkoukáte, podívejte se na následující věci, které jsou první týden v práci tabu.
 čekání na někoho
1.       Pozdní příchod
Snad každý v životě někdy přišel pozdě, zaspal, porouchalo se mu auto nebo zrovna nejela tramvaj. Jenže přijít hned první týden pozdě do práce je nemyslitelné. První dojem je klíčový, a pokud si vysloužíme nálepku „opozdilce“, budeme se jí jenom těžko zbavovat. Raději počítejte se zácpou, která se třeba konat nebude, nastavte si tři budíky a buďte v práci o něco dříve.
 
2.       Nezapomeňte na doklady
Při nástupu do práce budete podepisovat spoustu dokumentů, proto si doma nikdy nezapomeňte peněženku s doklady, které budete rozhodně potřebovat. Kromě dokladů si s sebou nezapomeňte vzít i zápočtový list z předchozího zaměstnání a výpis z trestního rejstříku. Pokud si nejste jistí, co všechno budete při nástupu do práce potřebovat, raději se informujte u personalisty předem.
 
3.       Nemístné řeči a pomluvy
Teď jste v novém zaměstnání a můžete začít s čistým štítem, vyvarujte se proto jakékoliv kritiky nebo srovnávání s předchozím zaměstnáním. Stejně tak zapomeňte na kontroverzní témata, která se pro první týden v práci opravdu nehodí. Raději se zaměřte na firemní témata nebo práci.
 
4.       Všechno vím, všechno znám
V nové práci nemusíme hned první den ukázat, co v nás všechno je. Pokud se budete v práci hned od začátku tvářit, že všechno víte a vlastně ničí pomoc nepotřebujete, můžete si ve výsledku hodně uškodit. Rozhodně se nevyplácí radit kolegům, kteří jsou ve firmě už daleko delší dobu než vy.
 pc v mobilu
5.       Dodržování pracovní doby
V celé zkušební době se snažte o co možná nejlepší pracovní morálku. Do práce choďte včas, neodcházejte před koncem pracovní doby a berte si co nejméně dovolené.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup