Jak se rozhodnout pro schodiště?


U každého prostoru, který vede do patra, narazíme na potřebu schodiště. Jak vybrat to pravé, abychom neproklínali každou cestu vzhůru? Jak zapeklitá volba schodiště je, se většinou přesvědčíme v okamžiku, kdy vstoupíme na nějaké nevyhovující.

Co všechno nás může na schodišti iritovat? Příliš vysoké schody, příliš nízké, moc hluboké či naopak úzké, absence zábradlí, kluzký povrch, studený povrch, ostré hrany, tvrdý materiál…

Interiérové schody

Ideální výběr vhodného schodiště by tak neměl proběhnout jen vizuálně na obrázku, ale reálně si několik typů schodů otestovat i naživo. Pokud si nejste jisti, vysněné schodiště Kmkdesign.cz si můžete v showroomu v Senohrabech vyzkoušet, detailně prohlédnout a vyptat se na všechny podrobnosti.

Rozdílné nároky bude vyžadovat schodiště ve firmě, které denně projdou stovky nohou, a jiné v rodinném domě s malými dětmi a chlupatými mazlíčky. Další nároky vyžadují malé prostory, kde se počítá každá úspora místa.

Schodiště navíc patří k části stavby, která musí splňovat i přísné bezpečnostní nároky. Musí být spolehlivé jak schody, tak zdivo, do kterého se upínají, pokud nezvolíme například samonosnou variantu. Nadčasovost je také důležitá, protože ideální schody by měly splynout se stavbou a zůstat její součástí bez nutnosti velkých úprav.

Designové schodiště

U výběru schodů pro rodinný dům může hrát roli i náročnost jejich úklidu. Hluboké spáry nebo rýhy, do kterých bude zalézat špína, vás jistě nebudou těšit tolik jako hladké provedení. Pro bezpečnost vašich dětí také nebudou ideální velké mezery mezi jednotlivými schody nebo řídké zábradlí. Je však možné nad schodištěm uvažovat z dlouhodobé perspektivy – tedy vzít v potaz, že děti rychle vyrostou, takže je možné schodiště pro jejich bezpečnost upravit jen dočasně například přídavnými zábranami.

Schodiště vyžaduje zodpovědnou volbu a naše letité zkušenosti vám výběr velice usnadní – přijďte se nezávazně poradit a uvidíte!