K čemu vám při hubnutí bude BMI tabulka a jaké údaje vám prozradí?


Zima je obdobím, kdy obvykle přibíráme a do Nového roku si dáváme různá předsevzetí. Chcete i vy začít hubnout? A opravdu musíte? Vypočítejte si to!

K čemu vám při hubnutí bude BMI tabulka a jaké údaje vám prozradí?

Kdy je vlastně pravý čas pustit se do hubnutí? Zimní období a zejména tedy leden, je časem, kdy se všude o hubnutí mluví, což dokáže nejednoho celkem zlákat. Myslíte si, že by se vás hubnoucí lednové šílenství mělo také týkat a chcete se pustit do diety? Ale je to skutečně nutné? Zejména jde o to, jak se cítíte ve svém těle, ale myslet byste v tomto případě měli i na své zdraví. Tak se nebojte zjistit si více o tom, jak na tom se svou váhou jste podle odborných tabulek.

BMI index

K čemu je dobré BMI a víte, oč se jedná?

BMI index je docela známým pojmem, který známe asi všichni, v podstatě se pod ním skrývá index, který udává, jak je na tom člověk se svou váhou v porovnání s výškou. I když vám BMI úplně jasně neodpoví na to, kolik máte v těle tuku a kolik svalů, jde o docela využívanou orientační pomůcku. BMI index obvykle zajímá i lékaře při prohlídkách, výpočet je velice jednoduchý a pak se stačí jen kouknout do tabulky, kde se vyhledá podle výsledku kategorie, do které spadáte. Podle toho docela jednoduše a rychle může váš lékař, nebo i vy sami zjistit, zda je vaše váha ještě v normálu nebo už číslo bije na poplach a hubnout by tak bylo zapotřebí.

BMI tabulka má celkem pět kategorií, podle výpočtu, který můžeme provést sami nebo si zadáte údaje do kalkulačky na internetu, se dozvíte, do které z kategorií spadáte. Dozvíte se tak pravdu o tom, zda je vaše váha v poměru k vaší výšce adekvátní, ideální nebo nevyhovující. No a potom můžete mít jasno v tom, zda je skutečně potřeba pouštět se právě teď do hubnutí.

vypočítejte si BMI

Začít můžete ihned

Kdykoliv budete pozorovat nárůst váhy, můžete si BMI spočítat a začít s hubnutím pak můžete kdykoliv. U lidí s nadváhou a obezitou se BMI obvykle provádí snad jen do počtu, zapotřebí jsou i jiné analýzy a dieta je vždy nutná kvůli zdraví. Ale pokud chcete shodit jen několik málo kilogramů pro svůj vlastní pocit, BMI vám pomůže rozklíčovat záhadu, zda je to nutné nebo to zase tolik nehoří.

Potřebujete znát jen výšku, váhu a směrodatný je i věk či pohlaví.