Jak vybrat vhodné šaty na společenskou akci?


Pokud se chystáte na večírek nebo ples, měla byste také zvolit správné šaty. Na některých pozvánkách lze najít dress code pro určenou akci, na jiných se píše jen místo a čas konání. Pojďme se podívat, jak vyzrát nad tento veliký oříšek.
dívka v červených šatech
·         Běžný pracovní den ve firmě ve stylu business casual, se vyznačuje kalhotovým kostýmkem nebo jednobarevnou pouzdrovou sukní ke kolenům, k níž lze obléci halenku či dámskou košili spolu s blejzrem. Vhodná je společenská obuv a mokasíny, ale určitě ne ošoupané kecky.
·         Chystáte-li se na odpolední večírek dříve než před šestou hodinou večerní, obléci se můžete do něčeho elegantního, ale ne moc formálního. Sukně by měla být dlouhá po kolena nebo lehce pod ně, abyste se prostě cítila dobře. Pokud je ale nerada nosíte, sáhněte po společenských kalhotách nebo po těch se širokými nohavicemi. V parných dnech můžete vytáhnout ze šatníku i capri kalhoty a zkombinovat je s pěknou halenkou. Malá elegantní kabelka v business stylu skvěle doplní tento smart casual styl.
·         Naopak semi formal styl se liší hodinou konání společenské akce. Pokud jdete na svatbu, volte pouzdrové šaty s jemnou krajkou nebo i bez ní. Na večírek po šesté hodině večerní, i na ten svatební samozřejmě, už můžete obléct večerní šaty s trochou extravagance, to znamená tvary nebo květy na látce, nic však moc přehnaného. Barva přímo určená není, záleží na tom, co ženě sluší, ale přílišný vulgarismus v podobě vysokého rozparku nebo hlubokého dekoltu není vhodný.
focení ve společenských šatech
·         Black tie je klasická večerní dress code. Zde se dodržuje pořekadlo, že méně je více. Jestli zvolíte tylovou sukni nebo dlouhé upnuté šaty, to už je na vás. Přednostně by ale měly být boty s uzavřenou špičkou a nějaké jemné psaníčko na základní toaletu. Preferuje se tmavá barva, takže odstíny tmavě modré až po černou. Toleranci mají i bordó a fialová.
·         Naopakwhite tie už je na samém vrcholu módního světa. Na takové honosné společenské akce se běžná žena v domácnosti nedostane. Jde převážně o státní události, jako jsou Nobelova cena nebo Ples v opeře. Večerní róba je navíc doplněna různými rukavičkami, čelenkami ve vlasech a decentní kabelkou.
Předepsaný dress code na danou příležitost by se měl dodržovat, už jen ze slušnosti vůči pořadateli. Vždy by měl být ale přiměřený a nevymykat se pravidlům. Takovou extravaganci si mohou dovolit opravdu jen ti, kteří jí umí nosit. Toto se týká nejenom žen, ale také mužů.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup