Moderní muž by o sebe měl pečovat


Jak je již zvykem, muži o sebe dbají v podobě holení vousů. Teda převážná většina mužské populace. Věděli jste třeba, že v průměru každý šestý muž se aktivně zajímá o kosmetiku? Také mokré holení zhruba 80% mužů považuje za lepší, více efektivní a věří, že s ním dosáhne hladšího oholení. Mužská pokožka ale také vyžaduje náležitou péči, aby nebyla podrážděná. Už dávno neplatí, že krémy nebo pleťové masky jsou jen pro ženy. Jak muži o svou pokožku pečují?

břitva a žiletka

Mužská pokožka je robustnější a pevnější, nevyžaduje tolik péče jako ta ženská. Přesto má odlišnou vazivovou strukturu a díky tomu se lépe dokáže vypořádat se slunečními paprsky, ale také s mrazivým počasím. Zvláštností je, že umí dobře vázat vodu, je lépe hydratovaná a působí celkově dojmem hladké pokožky. Proto se také zdá, že muži stárnou minimálně o deset let později než ženy. Avšak pleť mužů není dokonalá. Vlivem hormonu testosteronu se totiž více mastí a přispívá tak k rozšířeným pórům na pokožce a k nedokonalostem. Také při holení se stává, že se muž na tváři poraní. Navíc po holení dochází k vysychání pokožky, kůže se může loupat a mít jemné nevzhledné šupinky. K tomuto navíc přispívá i nekvalitní kosmetika či nezdravý životní styl. Jakou kosmetiku by muž měl zvolit?
holení tváře

Když je muž líný pořídit si kosmetiku určenou přímo pro něj a raději používá krém své partnerky, nemusí to jeho pleti vyhovovat. Krémy pro ženy mají totiž úplně jiné složení. Mnohem lepší jsou tedy právě ty určené pro muže. Navíc obchodní řetězce a drogerie nabízí na výběr z velkého množství produktů určených pro různé typy pleti. Ať už se jedná o peeling s extrakty z léčivých rostlin, šalvějovou ústní vodu, pleťovou masku pro hydrataci nebo jemné mýdlo s neutrálním pH, přesto i muž s citlivou pokožkou tak o sebe může pečovat s vhodnou kosmetikou, která je navržena přímo pro pány nejenom na tělo. Doplnit kosmetickou skříňku lze samozřejmě dekorativní kosmetikou, vyživujícími šampony, pomádami na vlasy nebo pánskou vůní. Už dávno není zvykem mít doma pouze jednu kolínskou a tuhé mýdlo tak, jako to bývalo kdysi.

Sáhnout může pánská populace po bio kosmetice inspirované přírodou. Je totiž bez chemie, která pokožku dráždí. Také živočišné složky jsou vyloučeny při její výrobě a balená je v recyklovatelných obalech.