Jaké rostliny do ložnice?


V tak důležité místnosti, jakou je ložnice, musíme její interiér vybavovat zvláště pečlivě. To platí samozřejmě také v případě jejího „zeleného osazenstva“. V místě, kde chceme dobře odpočinout, je dobrou volbou spojit příjemné s užitečným. Vybereme prostě rostliny nejen krásné. Zároveň takové, co umí také čistit vzduch v místnosti. Máme několik typů, které jsou ty pravé dle odborníků!

kaktus v květináči

Aloe vera

Tuto rostlinu považují za jednoho z nejlepších „čističů“ vzduchu v místnosti i odborníci z NASA, kteří ji testovali. V domácnosti ji oceníme také díky jejímu léčivému gelu v listech. Výborně hojí drobná poranění. Řezné rány, popálení nebo odřeniny. Také bodnutí od hmyzu. Stačí uříznout část listu, podélně ho rozříznout a přiložit na postižené místo.

 

Šplhavice zlatá

Tato pokojovka patří mezi liány. Ve volné přírodě je to veliká dřevnatá rostlina. Doma ji známe jako rychle rostoucí popínavku s dlouhými výhony a listy srdcového tvaru. Ze vzduchu odstraňuje i formaldehyd, benzen a xylen.

listy fíkusu

Tchýnin jazyk

Jeho jméno není zrovna hezké, ale je to krásná dekorativní rostlina s dlouhými pevnými listy, které dorůstají cca 1 metru. Je nenáročný. A to i na světelné podmínky. Může být umístěn i dál od okna. Vzduch v místnosti zbavuje například formaldehydu, trichlorethylenu, benzenu.

 

Zelenec

Ten velice dobře vypadá v prostoru. V závěsech či na poličkách. Vyniknou jeho krásné, bohaté trsy listů. Skvěle čistí vzduch od toxinů. Takového formaldehydu odstraní z pokoje až 90 procent!

 

Fikus benjamin

Neboli fíkovník drobnolistý. Rostlina podobných vlastností jako zelenec. Je ale náročnější, co se týká světla a prostoru. Ve větší světlé ložnici bude ovšem vypadat nádherně.

 

Břečťan

Tato rostlina nepatří jen ven na zdi či stromy! V ložnici by ji měli mít hlavně astmatici a alergici. Ulevuje totiž při problémech s dýchacími cestami. Vzduch čistí velice rychle. Podle výsledků výzkumů provedených americkými odborníky dovede „odfiltrovat“ ze vzduchu místnosti za 12 hodin více než 90 procent škodlivin.

 

Jasmín

Závěrem jeden voňavý tip. Jeho bílé květy voní sladce, ale nevtíravě, neruší spánek. Do místností sloužících k relaxaci byl umisťován odpradávna. Dle odborníků má uklidňující účinky a pomáhá nám vyspat se kvalitněji. Zkrátka přináší nám „sladké“ sny!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup