Mimořádná splátka


Mimořádná splátka se samozřejmě týká tématu hypoték a půjček. Běžné splátky splácíme pravidelně, a to ve většině případů jednou měsíčně, pokud by nebylo stanoveno jinak. Měsíční splátka se vypočítá hned na začátku, kdy si půjčku či úvěr berete, to znamená, že měsíční splátku, jakou budete splácet, znáte většinou ještě před tím, než samotný úvěr vyřídíte a potvrdíte.

podpis

Mimořádnou splátkou můžete částečně splatit tento úvěr nebo jej můžete doplatit. Týká se to tedy úvěru, který je stanovený na nějakou dobu a do jisté výše. Mimořádnou splátkou můžete najednou splatit větší část, menší část nebo úvěr třeba celý doplatit.

  1. Tato splátka se netýká plánovaného splátkového kalendáře, jedná se tedy o jakousi výjimku ze splátkového kalendáře. Je hrazena mimo měsíční splátky, které jsou pravidelné a stále ve stejné výši.
  2. Bývá vyšší než obvyklá měsíční splátka, protože tímto způsobem chtějí lidé splatit najednou větší obnos peněz a díky tomu si umořit úvěr.

Zpoplatněno versus zadarmo

V některých případech se za mimořádnou splátku musí zaplatit. Jaké jsou podmínky u tohoto typu splátky, se vždy dozvíte u každé finanční společnosti. Může být nastavená různými způsoby. V některých případech je zdarma a můžete si třeba co půl roku, když přijdete k penězům splatit mimořádnou splátkou část úvěru, ale v jiných případech to může být například zpoplatněno. U některých finančních společností nemusí být vůbec přípustná a u jiných je zcela normální. Tyto podmínky si musíte případně předem zjistit https://www.fahd.cz/mimoradna-splatka/.

finance

  • Podmínky má každá společnost uvedené ve smlouvě! Buďto přímo v úvěrové smlouvě nebo v smlouvě o půjčce. V jakékoliv, co podepisujete, by měly být i tyto náležitosti, takže se vždy dozvíte vše o mimořádné splátce již ze smlouvy.
  • Mimořádná splátka se používá většinou jednou za rok. Bývá buďto zpoplatněná nebo zadarmo, dle konkrétní dohodnuté smlouvy ve smluvních podmínkách při podpisu úvěrové dokumentace.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup