Sůl k životu potřebujeme


Dnes by se asi pan otec pěkně podivil, jaké druhy soli existují a na co všechno jsou potřeba, kromě vaření. Jsou skutečně pomocníkem v dochucování jídel, změkčování vody, používají se v zimě na posypy nebo jsou součástí kosmetiky a wellness. Každá má prakticky jiný účel, složení a také funkci, ale bez ní se neobejdeme nikde.

sůl

Jaké existují druhy?
Nabídka solí https://eshop.techneco.eu/Sul je skutečně široká a vybrat si zde může prakticky každý. V době letních měsíců nás pravděpodobně bude zajímat sůl, kterou využijeme pro naše bazény a příjemné koupání. V zimním období ji pro změnu vyměníme za posypovou, která nám pomůže v bezproblémové chůzi při náledí. V podstatě všechny prošly důslednou kontrolou a jedná se o kvalitní výrobky na trhu, takže se nemusíme obávat nějaké závadnosti pro naše zdraví.

Sůl do bazénu – jedná se o jemně namletou sůl, která se těží v solných dolech a je zpracovaná procesem vakuové rekrystalizace. To nám ve výsledku vznikne čistý chlorid sodný, který neobsahuje žádné nežádoucí látky, fluoridy ani jodidy. Je vhodná do bazénů, ale také prospěšná do domácích van, kdy si můžeme dopřát solnou koupel. Díky nezávadnosti její použití lze rozšířit i k potravinářským účelům.

Tabletová regenerační sůl – je nezbytně nutná pro odstraňování vápníku nebo hořčíku v domácích úpravnách vody, v myčkách na nádobí, ale je i velmi žádaná při ošetřování vody v bazénech. Tablety jsou šetrné a tvoří čistý chlorid sodný, který se lisuje do nějakých tvarů. Jsou nedrobivé a práce s nimi je velice jednoduchá.

solné jeskyně

Mořská sůl – zdá se být jako hitem poslední doby, ale její účinky jsou známy již po dávná století. Lze ji bez problémů přidat do bazénové vody, jelikož velmi příznivě působí na pokožku plavců, tudíž ji mají v oblibě lidé s citlivější pokožkou, ale i lidé, co trpí na ekzémy nebo lupenku. Vhodnější je ale pro ně silnější koncentrace soli, proto se spíše doporučuje koupel ve vaně se silnějším roztokem. Ten by totiž mohl poškodit bazénovou technologii, pokud by byla ze železa.
V podstatě je jedno, jakou sůl si zvolíme, ale musíme mít na paměti, že v žádném případě nenahradí bazénovou chemii pro bezproblémový chod.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup